stone אתר הבית | צור קשר | English
ד"ר נמרוד שיינמן
רפואת גוף נפש
רפואה נטורופטית
מזון למחשבה ד"ר נמרוד שיינמן, הוצאת אור-עם מבוא

לפני תחילת המאה נהנו אבותינו ממזון שהיה בעיקרו פשוט, טבעי, טרי ולא מעובד. את הבסיס לתזונה היונית היוו הדגנים, הקטניות, הירקות והפירות. הבשר עצמו, במידה שהיה נאכל, היה בדרך כלל בכמויות קטנות או באירועי חג מיוחדים. תהליכים ביתיים רבים ניצלו את פרי האדמה להכנת דברי מאפה ביציים, ריבות ביתיות, מחמצים טבעיים, ממתקים, יוגורט וגבינות ביתיות ועוד. התפתחות המיכון התעשייתי העלתה על נס את המזון המעובד, המשומר, הקפוא, המזוקק והמרוכז, וחיזקה גם את תפקיד הבשר בתזונה של חברות השפע. רכיבי מזונות מאוזנים פינו מקומם לרכיבים מזוקקים ומלוטשים – קמח לבן, סוכר לבן, אורז מלוטש, שמן בישול זך וכד'. בד בבד עם תהליך דחיקת המזון הטבעי, שאנו עדים לו בתקופתנו, התפתחו "לפתע" תהליכי ניוון חמורים בבריאות הציבור (בריאות גוף ונפש כאחד), ביחד עם בעיות אקולוגיות ומשברים חברתיים עצומים. ספר זה מנסה להחזיר לעצמנו מידת מה של הרמוניה, איזון, בריאות ושמחה, בעזרת החזרה אל המזון הטבעי הנשכח.

בספר ניתן למצוא הסברים על פילוסופיית המזון הטבעי, גישות טבעוניות שונות, תורת המקרוביוטיקה, הסברים על מערכת העיכול, אבות המזון, צירופי מזון ועוד, ביחד עם עשרות מתכונים למנות ראשונות ואחרונות, מנות עיקריות ותוספות, מאכלים מיוחדים ומשקאות – והכול על טהרת המזון הטבעי.

במאות המתכונים שבספר, נעשה שימוש נרחב בפריטים הבסיסיים של המזון הטבעי: דגן מלא (אורז מלא, חיטה וכד') במקום דגן מלוטש, קמח מלא במקום קמח לבן, דבש, מולסה וממתיקים טבעיים במקום סוכר לבן, מלח ים ורוטב סויה במקום מלח ניגר או מלח רץ, ושמנים טבעיים בכבישה קרה במקום שמנים מזוקקים. כל אלו בצירוף הטעם הטבעי של חמאות שומשום, בוטנים ואגוזים, נבטים, עשבי תבלין ועוד, כולל שימוש בפריטי מזון מיוחדים כגבינת סויה (טופו), אצות ים, שמרי בירה וכד'.

חוץ מהמתכונים עצמם, תמצאו בספר גם הנחיות מפורטות להכנת לחמים מקמח מלא, הוראות להנבטה עצמית, הכנת מחמצים טבעיים, עוגות ודברי מתיקה טבעיים, הכנת גבינת סויה וחלב סויה, חמאות שקדים ובוטנים, תה עשבים ועוד... אלו מכם המתעניינים במזון הטבעי, יוכלו להשתמש בספר כמדריך חשוב לתזונה ובישול. אלו שכבר הולכים בדרך זו, יוכלו לגלות כאן מגוון חדש ומפתיע של מידע, מתכונים ורעיונות חדשים.

המזון הטבעי, יש לו תכונות של יצירת בריאות, שקט, שלווה ואחווה. אקווה כי באמצעות ספר זה, אוכל לקדם תכונות אלו בקרבנו.

הקדמה

הדברים החשובים ביותר בחיינו הינם לפעמים כה ברורים ופשוטים עד כי אנחנו שוכחים לשים לב אליהם. כזה הוא המקרה עם האכילה והבישול היום-יומיים שלנו.

האדם הממוצע כיום נעדר רגש וידע בכל הקשור למזונו.

כאשר יאכל, הוא יעשה זאת כדי "לסתום" את כרכורי הרעב בבטנו או במחשבתו, אך ללא תשומת לב מספקת לחומרים בהם הוא משתמש כדי לבצע "סתימה" זו. הוא יאכל כדי לא להיות רעב, אך לא מתוך כוונה ומחשבה להזין את גופו.

רובנו מתעלמים משאלות חיוניות, כמו "מהו סוג המזון המתאים לי", "כמה מזון באמת נחוץ לי", "מה כדאי לי לאכול כעת", "האם באמת אני רוצה לאכול ברגע זה", "האם אני באמת אוהב את המנה שלפני"...

כאשר "קופץ" עלינו משבר גופני, עולים אולי במוחנו היסוסים באשר למזון שאכלנו (ולהזנחה שהזנחנו), או באשר למזון המונח לפנינו. הרופאים המוזעקים אלינו, במקרי משבר או חולשה כאלה, ידעו לסייע לנו בתרופות וכמוסות, אבל כמעט לא ייעצו לנו בנושאי מזון ותזונה נכונים.

האדם "המודרני" אוכל כיום צורות רבות, מגוונות ומשונות של מזון. הוא אוכל בשר פרה, עז, כבש וגמל, ומוצרי חלב שונים מהם... הוא אוכל תרנגולות, אווזים, ברווזים ועופות אחרים, ואת הביצים שהן מייצרות... הוא ניזון לפעמים מנחשים ולטאות, ונהנה גם מצפרדעים ורגליהן. לפעמים יטעם גם צבים, חלזונות, נמלים וחגבים... הוא גד ואוכל דגי ים ואגם, סרטנים, צדפות, תמנונים, דיונונים ופירות ים נוספים... הוא אוכל אפילו בקטריות הקיימות בשמרים, יוגורט ומחמצים...

מעולם הצומח, קוטף האדם אל שולחנו את כל סוגי הדגן והקטניות... הוא מלקט גם זרעים, עלים ושורשים, פרחים ופטריות, וכמובן גם פירות ואגוזים... לכל אלה, הוא מוסיף טכניקות שונות של עיבוד המזון ושימורו, תוספות של חומרי צבע מלאכותיים, חומרי טעם מלאכותיים, וכימיקלים...

האדם הוא באמת אכלן אוניברסאלי. בין כל בעלי החיים עלי האדמה, הוא בעל היכולת הגדולה ביותר לאכול סוגים כה רבים של מזון! הוא גם היחידי אשר למד ליישם שיטות כה רבות של הכנת מזון – שימור, פיסטור, טיגון, בישול, אידוי, הקפאה וכד'.

בחירת המזון אשר נאכל, אופן צירופו, אופן הכנתו, אופן אכילתו, עיכולו וספיגתו, קובעים ומשפיעים על מהלך חיינו! כאשר אנו אוכלים סוג מסוים של מזון, איכות מסוימת של דם נוצרת וזורמת בקרבנו. כאשר יהיו איכות המזון ועיכולו טובים, תהיה גם איכות הדם והתאים בהתאם. כל משפיע המזון על מצבנו הגופני והנפשי, וקובע את דפוסי התנהגותנו, מחשבתנו והרגשתנו.

דרך בחירת המזון, הכנתו ואכילתו, אנו אחראים להיותנו שמחים ופעילים או עצובים וחולניים. המזון לגופנו – המכשיר המסובך, העדין ביותר והחשוב ביותר שנתן לנו הטבע – חייב להיות מותאם. ללא התערובת הנכונה, לעולם לא נדע את הביצועים האפשריים הגלומים בו.

החיים הבריאים הם המפתח לחיים שמחים ומאושרים – "נפש בריאה בגוף בריא". קיימות דרגים רבות המנסות להביא אותנו אל הבריאות והתבונה, אל השמחה והשחרור; מה קל יותר מאשר להתחיל במה שנמצא ממש מתחת לחוטמנו יום-יום – במנת ארוחותינו, בסל מזונותינו.

איך לבחור את המזון, איך להכינו, איך לאכול אותו, כמה לצרוך – אלה הינן שאלות מרכזיות. מידת התייחסותנו לשאלות אלה יכולה להצמיח אושר או עצבות, בריאות או מחלה, אריכות ימים או ניוון, התפתחות ופריחה או שקיעה והידרדרות. באמצעות המזון ניתנת בידינו הבחירה והברירה, בין אם לשאת את החיים, או לחגוג אותם! ספר זה מנסה, בעזרת המזון הטבעי, לתת את התשובה. המזון הטבעי הוא מפתח, הנותן לנו את האפשרות להגיע לרמת הוויה גבוהה יותר, כדי לחיות בהרמוניה עם עצמנו, חברינו, משפחתנו והסוב אותנו להרמוניה זו מוקדש ספר זה.